Zarażające Radością Warsztaty z INICJATYWĄ

Właśnie zakończyła się pierwsza edycja tegorocznych Zarażonych spotkań, a już powstają kolejne szalone pomysły. W minionym kwartale odbył się4 spotkania: Spotkanie przy planszówkach, warsztaty wizażu, prelekcja na temat olejków eterycznych oraz spotkanie przy filcowaniu i decoupage. Spotkania, które realizujemy razem z Fundacją Zarażamy Radością to nasz powód do dumy. Dzięki nim możemy na spokojnie porozmawiać z rodzicami, dostosować naszą ofertę i kadrę pod kątem ich wymagań, ale przede wszystkim wiemy, że rodzice naszych małych pacjentów czują się u nas bezpiecznie i pewnie. Wiedzą, że mogą z nami szczerze porozmawiać, dopytać o swoje dzieciaki, a czasem także nauczyć się czegoś. W ramach wakacyjnych spotkań realizowaliśmy cykl: „Akademia Rodzica” proponując zajęcia z zakresu masażu, psychologii rozwojowej, asertywności czy technik i teorii pedagogicznych.

Spotkania w ramach Zarażonych Piątków to także nieformalna grupa wsparcia. Rodzice, którzy sami niedawno przecierali szlaki niepełnosprawności, poradni i orzeczeń są najlepszym wsparciem dla tych „nowych”. Oferują wsparcie, podpowiedzi, a słowa: „wiem co czujesz” nie brzmią w ich ustach sztucznie. Są prawdziwą skarbnicą niespisanej wiedzy i umiejętności radzenia sobie. Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy że chcecie do nas przychodzić i spędzać czas.

 

Dla niezdecydowanych przypomnienie: widzimy się zawsze w drugi piątek miesiąca o 17.

 

0003_DSC_8560 0002_DSC_8547

 

Paweł Romański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *