Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Utracką-Skoczeń

Macierzyństwo z niepełnosprawnym dzieckiem można porównać do żałoby. Najpierw wyparcie, potem gniew pomieszany z rozpaczą, lęk ze smutkiem, depresja i… akceptacja, która czasami jest utopią.
Powiedz życiu Tak Cię Kocham! to spotkanie dedykowane matkom dzieci niepełnosprawnych. A prowadzi je matka niepełnosprawnej, 7 letniej Tosi (MPD, autyzm, padaczka, upośledzenie intelektualne).

Aleksandra Utracka-Skoczeń to autorka książki „Tak Cię Kocham” , w której szczerze i żadnego lukru opowiedziała swoją drogę do powiedzenia życiu „Tak Cię Kocham”. Drogę od gniewu, depresji, nerwicy lękowej, aż po akceptację i zrozumienie, że jeśli nie zacznie o siebie walczyć – umrze za życia.

Pomysł na spotkania „Powiedz życiu – Tak Cię Kocham” wyszedł z potrzeby dotarcia do matek, które cały czas, nie potrafią poradzić sobie psychicznie z tym, co je w życiu spotkało. Często jest to samotne macierzyństwo, brak pomocy od rodziny i poczucie, że nic mnie już pięknego w życiu nie spotka. I choć walczą o swoje dziecko do utraty tchu, zapominają, że one też są tak samo ważne.

Zaproszenia na spotkanie są do odebrania w recepcji Spółdzielni Socjalnej Inicjatywa Eustachiewicza 1.

Więcej informacji pod numerem 534633324

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *