Szkolenie – Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem

Na początku lutego odbyło się szkolenie w Fundacji Synapsis w Warszawie (www.synapsis.org.pl) z zakresu podstawowych zagadnień o autyzmie. Wzięło w nim udział troje naszych pracowników. Dwudniowe szkolenie obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną (warsztaty).Szkolenie tematycznie nawiązywało do podstaw wiedzy o autyzmie, ale obejmowało również szereg porad dotyczących pomocy dydaktycznych. Ponadto poruszane były zagadnienia diagnozy i terapii osób z autyzmem. Dla naszych pracowników ciekawym aspektem szkolenia była możliwość doświadczenia przeżyć osób z autyzmem. Prowadzący szkolenie zaburzyli uczestnikom zmysły poprzez zasłonięcie oczu lub głośny hałas i w takich warunkach prosili o wykonanie polecenia. Proste ćwiczenie, ale jak się okazało, dla niektórych nie do przejścia. Dzięki tym warsztatom uczestnicy mogli przynajmniej w małym stopniu poczuć na własnej skórze z jakimi problemami borykają się osoby z autyzmem.

Na szkolenie można się zapisać wypełniając ankietę pod adresem: http://ankieta.synapsis.waw.pl/index.php?ankieta=fs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *